Nya produkter
MINI HYDRAULIKAGGREGAT 24V DC - 2.2kW = 2.1cc - 8 lit - 2x dubbelverkande enhet (metall)
Produktkod:
10443
OEM:
9990000003693
Skattesats
22 %
Pris utan moms:
4.255,57 SEK
Pris med moms:
5.191,80 SEK
Ref:
18
| Tekniska data | |
| Leverantör: | Turkiet |
| Motoreffekt: | 2,2 kW |
| Pumpflöde: | 2,1 cc |
| Aggregatflöde: | 5,8 lit/min |
| Tankvolym: | 8 liter |
| Max. arbetstryck: | 210 bar |
| Retur eller byte: | 14 dagar |
| Varvtal: | 2500 rpm |
| Spänning: | 24 V |
Beskrivning:
Mini hydrauliska aggregat är fristående enheter. De fungerar med hjälp av en elektrisk motor som genererar hydrauliskt tryck som krävs för att driva motorer, cylindrar, lyftanordningar, hydraulcylindrar och andra applikationer.
Kopplingsschema


- Batteriets (−) pol ansluts till den negativa (−) polen på DC-motorn (blå).
- Batteriets positiva (+) pol ansluts till den högra kopparanslutningen på kontaktorn.
- Kontaktorkabeln ansluts mellan den positiva (+) polen på DC-motorn (röd) och den vänstra kopparanslutningen på kontaktorn. De kombinerade tvåledarkablarna ansluts till ventilens anslutningar.
- Den fyrledarkabeln med kontakt i änden ansluts till den negativa (−) polen på DC-motorn.
- Den gula kabeln ansluts till kopparanslutningen på kontaktorn.
- En enkel svart kabel ansluts till den grå anslutningen på kontaktorn.
- Den termiska kabeln ansluts till den grå anslutningen på kontaktorn, som är närmare motorn.









