Nya produkter
MINI HYDRAULIKENHET 24V DC - 0.8KW = 0.5CC - 1.5 LITER - ENKELVERKANDE ENHET (PVC) MED MANUELL PUMP
Produktkod:
13873
OEM:
9990000151820
Skattesats
22 %
Pris utan moms:
3.116,00 SEK
Pris med moms:
3.801,53 SEK
Ref:
2
| Tekniska data | |
| Leverantör: | Turkiet |
| Motoreffekt: | 0,8 kW |
| Pumpflöde: | 0,5 cc |
| Aggregatflöde: | 1,75 lit |
| Tankvolym: | 1,5 liter |
| Retur eller byte: | 14 dagar |
| Strömförsörjning: | 24V DC |
| Produktvikt: | 6 kg |
| Gänga: | 1/4" |
| Max. varvtal: | 3500 rpm |
| Max. tryck: | 220 bar |
Beskrivning:
Mini hydraulaggregat är fristående enheter. De drivs av en elmotor som genererar hydrauliskt tryck som krävs för att driva motorer, cylindrar, lyftutrustning, hydraulcylindrar och andra applikationer.
Kopplingsschema

- Batteriets minuspol ansluts till DC-motorns minuspol (blå).
- Batteriets pluspol ansluts till kontaktorns högra kopparterminal.
- Kontaktorkabeln ansluts mellan DC-motorns pluspol (röd) och kontaktorns vänstra kopparterminal.
- Den kombinerade tvåledarkabeln ansluts till ventilanslutningen.
- Blå kabel (eller svart beroende på serie) ansluts till DC-motorns minuspol.
- Röd kabel (eller gul/grön beroende på serie) ansluts till kontaktorns kopparterminal.
- Vit kabel ansluts till kontaktorns grå terminal, som är längre från motorn.
- Termisk kabel ansluts till kontaktorns grå terminal, som är närmare motorn.
Leverantör:
Turkiet
Motoreffekt:
0.8 kW
pumpflöde:
0.5 cc
aggregatflöde:
1,75 liter
Tank volym:
1.5 liter
Retur eller byte:
14 dagar
strömförsörjning:
24V DC
Produktvikt:
6 kg
Garanti:
6 månader
Gänga:
1/4"
max. RPM:
3500 rpm
max. tryck:
220 bar









