Nya produkter
MINI HYDRAULIKAGGREGAT 12V DC - 1.6kW = 2.1cc - 8 lit - 2x bidirektionell enhet (metall)
Produktkod:
11286
OEM:
9990000017522
Skattesats
22 %
Pris utan moms:
4.166,54 SEK
Pris med moms:
5.083,18 SEK
Ref:
14
| Tekniska data | |
| Leverantör: | Turkiet |
| Motoreffekt: | 1.6 kW |
| Pumpflöde: | 2.1 cc |
| Aggregatflöde: | 5.6 lit/min |
| Tankvolym: | 8 liter |
| Max. arbetstryck: | 155 bar |
| Retur eller byte: | 14 dagar |
| Varvtal: | 2500 rpm |
| Spänning: | 12 V |
Beskrivning:
Mini hydrauliska aggregat är fristående enheter. De fungerar genom att använda en elektrisk motor för att generera hydrauliskt tryck som behövs för att driva motorer, cylindrar, lyftanordningar, hydraulcylindrar och andra applikationer.
Kopplingsschema


- Batteriets negativa (−) pol ansluts till den negativa (−) polen på DC-motorn (blå).
- Batteriets positiva (+) pol ansluts till den högra kopparanslutningen på kontaktorn.
- Kontaktorkabeln ansluts mellan den positiva (+) polen på DC-motorn (röd) och den vänstra kopparanslutningen på kontaktorn. De kombinerade tvåledarkablarna ansluts till ventilens anslutningar.
- Den fyrledarkabeln med kontakt ansluts till den negativa (−) polen på DC-motorn.
- Den gula kabeln ansluts till kontaktorns kopparanslutning.
- En enkel svart kabel ansluts till kontaktorns grå anslutning.
- Den termiska kabeln ansluts till kontaktorns grå anslutning som är närmare motorn.









