Nya produkter
MINI HYDRAULIKAGGREGAT 12V DC - 0.8KW = 0.5CC - 1.5 LITER - ENKELVERKANDE MONTERING (PVC) MED MANUELL PUMP
Produktkod:
13872
OEM:
9990000151813
Skattesats
22 %
Pris utan moms:
3.116,00 SEK
Pris med moms:
3.801,53 SEK
Ref:
7
| Tekniska data | |
| Leverantör: | Turkiet |
| Motoreffekt: | 0.8 kW |
| Pumpflöde: | 0.5 cc |
| Aggregatflöde: | 1.75 liter |
| Tankvolym: | 1.5 liter |
| Retur eller byte: | 14 dagar |
| Strömförsörjning: | 12V DC |
| Produktvikt: | 6 kg |
| Garanti: | 6 månader |
| Gänga: | 1/4" |
| Max. RPM: | 3500 rpm |
| Max. tryck: | 220 bar |
Beskrivning:
Mini hydrauliska aggregat är fristående enheter. De fungerar med hjälp av en elektrisk motor som genererar hydrauliskt tryck som krävs för att driva motorer, cylindrar, lyftanordningar, hydraulcylindrar och andra applikationer.
Kopplingsschema


- Batteriets negativa (−) pol ansluts till den negativa (−) polen på DC-motorn (blå).
- Batteriets positiva (+) pol ansluts till den högra kopparanslutningen på kontaktorn.
- Kontaktorkabeln ansluts mellan den positiva (+) polen på DC-motorn (röd) och den vänstra kopparanslutningen på kontaktorn.
- Den kombinerade tvåledarkabeln ansluts till ventilens anslutning.
- Den blå kabeln (eller svart beroende på serie) ansluts till den negativa (−) polen på DC-motorn.
- Den röda kabeln (eller gul/grön beroende på serie) ansluts till kopparanslutningen på kontaktorn.
- Den vita kabeln ansluts till den grå anslutningen på kontaktorn, som är längre från motorn.
- Den termiska kabeln ansluts till den grå anslutningen på kontaktorn, som är närmare motorn.









