Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 50/40-450
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune max.: | 250 bar |
| Viteză max.: | 0,5 m/s |
| Forța de extindere a cilindrului (250 bar): | 3,14 tone |
| Forța de extindere a cilindrului (180 bar): | 2,26 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 50 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 40 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 450 mm |
| Greutate: | 10 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | Cilindru | D (cursă) | E |
| mm | |||
| 14427 | 50/40-100 | 100 | 230 → 330 |
| 14428 | 50/40-150 | 150 | 280 → 430 |
| 14429 | 50/40-200 | 200 | 330 → 530 |
| 14430 | 50/40-250 | 250 | 380 → 630 |
| 14431 | 50/40-300 | 300 | 430 → 730 |
| 14432 | 50/40-350 | 350 | 480 → 830 |
| 14433 | 50/40-400 | 400 | 530 → 930 |
| 14434 | 50/40-450 | 450 | 580 → 1030 |
| 14435 | 50/40-500 | 500 | 630 → 1130 |
| 14436 | 50/40-550 | 550 | 680 → 1230 |
| 14437 | 50/40-600 | 600 | 730 → 1330 |
| 14438 | 50/40-700 | 700 | 830 → 1530 |
| 14439 | 50/40-800 | 800 | 930 → 1730 |
| 14440 | 50/40-900 | 900 | 1030 → 1930 |
| 14441 | 50/40-1000 | 1000 | 1130 → 2130 |
Cilindri hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Funcționează pe baza principiului lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid restrâns - ulei. Când lichidul hidraulic este pompat pe o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând mișcarea liniară.
Cilindrii hidraulici MONO reprezintă o putere fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt proiectați să ofere o forță fiabilă și controlată într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau fixare, unde gravitația sau o forță externă readuce tija în poziția inițială.
Caracteristici principale:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată prin forța externă sau gravitație
- Costuri reduse de întreținere și durată lungă de viață
- Disponibili în diverse lungimi de cursă și diametre de piston sau tijă
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcția de nave, energie, industria alimentară și industria auto.





