Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 30/25-300
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune maximă: | 250 bar |
| Viteză maximă: | 0,5 m/s |
| Forța de extindere a cilindrului (250 bar): | 1,25 tone |
| Forța de extindere a cilindrului (180 bar): | 0,9 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 30 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 25 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 300 mm |
| Greutate: | 3,2 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | CILINDRU HIDRAULIC MONO | D (cursa cilindrului) | E |
| mm | |||
| 14403 | 30/25-100 | 100 | 190 → 290 |
| 14404 | 30/25-150 | 150 | 240 → 390 |
| 14405 | 30/25-200 | 200 | 290 → 490 |
| 14406 | 30/25-250 | 250 | 340 → 590 |
| 14407 | 30/25-300 | 300 | 390 → 690 |
| 14408 | 30/25-350 | 350 | 440 → 790 |
| 14409 | 30/25-400 | 400 | 490 → 890 |
| 14410 | 30/25-450 | 450 | 540 → -990 |
| 14411 | 30/25-500 | 500 | 590 → 1090 |
Cilindrii Hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Aceștia funcționează pe baza legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid încapsulat - ulei. Când fluidul hidraulic este pompat într-o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând mișcare liniară.
Cilindrii hidraulici MONO reprezintă o putere fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt proiectați să ofere o forță sigură și controlată într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau fixare, unde gravitația sau o forță externă readuce tija în poziția inițială.
Caracteristici cheie:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată utilizând forța externă sau gravitația
- Costuri reduse de întreținere și durată lungă de viață
- Disponibili în diverse lungimi de cursă și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcția de nave, energie, industria alimentară și industria auto.





