Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 30/25-250
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune max.: | 250 bar |
| Viteză max.: | 0,5 m/s |
| Forța de expansiune a cilindrului (250 bar): | 1,25 tone |
| Forța de expansiune a cilindrului (180 bar): | 0,9 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 30 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 25 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 250 mm |
| Greutate: | 2,8 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | CILINDRU HIDRAULIC MONO | D (cursa cilindrului) | E |
| mm | |||
| 14403 | 30/25-100 | 100 | 190 → 290 |
| 14404 | 30/25-150 | 150 | 240 → 390 |
| 14405 | 30/25-200 | 200 | 290 → 490 |
| 14406 | 30/25-250 | 250 | 340 → 590 |
| 14407 | 30/25-300 | 300 | 390 → 690 |
| 14408 | 30/25-350 | 350 | 440 → 790 |
| 14409 | 30/25-400 | 400 | 490 → 890 |
| 14410 | 30/25-450 | 450 | 540 → -990 |
| 14411 | 30/25-500 | 500 | 590 → 1090 |
Cilindri Hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Acestea funcționează pe baza legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid închis – ulei. Când lichidul hidraulic este pompat pe o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând o mișcare liniară.
Cilindrii hidraulici MONO reprezintă o forță de încredere într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt concepuți pentru a oferi o forță de încredere și controlată într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau fixare, unde gravitația sau o forță externă returnează tija în poziția inițială.
Caracteristici principale:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată folosind forța externă sau gravitația
- Costuri scăzute de întreținere și durată lungă de viață
- Disponibili în diverse lungimi de cursă și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcția de nave, energie, industria alimentară și industria auto.





