Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 70/60-700
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune max.: | 250 bar |
| Viteză max.: | 0,5 m/s |
| Forța de extindere a cilindrului (250 bar): | 7,07 tone |
| Forța de extindere a cilindrului (180 bar): | 5,09 tone |
| Diametru interior piston: | 70 mm |
| Diametru tijă piston: | 60 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 700 mm |
| Greutate: | 26,6 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | CILINDRU HIDRAULIC MONO | D (cursa cilindrului) | E |
| mm | |||
| 14457 | 70/60-100 | 100 | 260 → 360 |
| 14458 | 70/60-150 | 150 | 310 → 460 |
| 14459 | 70/60-200 | 200 | 360 → 560 |
| 14460 | 70/60-250 | 250 | 410 → 660 |
| 14461 | 70/60-300 | 300 | 460 → 760 |
| 14462 | 70/60-350 | 350 | 510 → 860 |
| 14463 | 70/60-400 | 400 | 560 → 960 |
| 14464 | 70/60-450 | 450 | 610 → 1060 |
| 14465 | 70/60-500 | 500 | 660 → 1160 |
| 14466 | 70/60-550 | 550 | 710 → 1260 |
| 14467 | 70/60-600 | 600 | 760 → 1360 |
| 14468 | 70/60-700 | 700 | 860 → 1560 |
| 14469 | 70/60-800 | 800 | 960 → 1760 |
| 14470 | 70/60-900 | 900 | 1060 → 1960 |
| 14471 | 70/60-1000 | 1000 | 1160 → 2160 |
Cilindri Hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Acționează pe baza legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid încapsulat – ulei. Când fluidul hidraulic este pompat pe o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând o mișcare liniară.
Cilindrii hidraulici MONO reprezintă o putere fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt proiectați pentru a oferi o forță fiabilă și controlată într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau fixare, unde greutatea sau o forță externă readuce tija în poziția inițială.
Caracteristici principale:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată folosind forța externă sau gravitația
- Costuri scăzute de întreținere și durată lungă de viață
- Disponibile în diverse lungimi ale cursei și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcția de nave, energie, industria alimentară și industria auto.





