Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 50/40-100
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinderutvidelseskraft (250 bar): | 3,14 tonn |
| Sylinderutvidelseskraft (180 bar): | 2,26 tonn |
| Stempelvekst indre diameter: | 50 mm |
| Stempelstang diameter: | 40 mm |
| Slaglengde på hydraulisk sylinder: | 100 mm |
| Vekt: | 4,2 kg |
MÅL

| Kode | Sylinder | D (slag) | E |
| mm | |||
| 14427 | 50/40-100 | 100 | 230 → 330 |
| 14428 | 50/40-150 | 150 | 280 → 430 |
| 14429 | 50/40-200 | 200 | 330 → 530 |
| 14430 | 50/40-250 | 250 | 380 → 630 |
| 14431 | 50/40-300 | 300 | 430 → 730 |
| 14432 | 50/40-350 | 350 | 480 → 830 |
| 14433 | 50/40-400 | 400 | 530 → 930 |
| 14434 | 50/40-450 | 450 | 580 → 1030 |
| 14435 | 50/40-500 | 500 | 630 → 1130 |
| 14436 | 50/40-550 | 550 | 680 → 1230 |
| 14437 | 50/40-600 | 600 | 730 → 1330 |
| 14438 | 50/40-700 | 700 | 830 → 1530 |
| 14439 | 50/40-800 | 800 | 930 → 1730 |
| 14440 | 50/40-900 | 900 | 1030 → 1930 |
| 14441 | 50/40-1000 | 1000 | 1130 → 2130 |
Hydrauliske sylindere MONO
En hydraulisk sylinder omdanner hydraulisk energi til lineær kraft og tilsvarende bevegelse. De opererer basert på Pascals lov og benytter kraften generert av trykket fra en innelukket væske – olje. Når hydraulikkvæske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet og skaper lineær bevegelse.
Våre MONO hydrauliske sylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideelt for løfting, pressing, tipping eller klemoppgaver, hvor tyngdekraften eller en ekstern kraft returnerer stempelstangen til sin opprinnelige posisjon.
Hovedfunksjoner:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekking ved bruk av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lavt vedlikehold og lang levetid
- Tilgjengelig i forskjellige slaglengder og stempel- eller stangdiametre
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere brukes i ulike industrier, inkludert landbruk, mekanisk engineering, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustrien.





