Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 30/25-150
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinder ekspansjonskraft (250 bar): | 1,25 tonn |
| Sylinder ekspansjonskraft (180 bar): | 0,9 tonn |
| Pistonens indre diameter: | 30 mm |
| Stangdiameter på stempelstangen: | 25 mm |
| Slaglengde på hydraulisk sylinder: | 150 mm |
| Vekt: | 2 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULISK SYLINDER MONO | D (slagslengde på sylinder) | E |
| mm | |||
| 14403 | 30/25-100 | 100 | 190 → 290 |
| 14404 | 30/25-150 | 150 | 240 → 390 |
| 14405 | 30/25-200 | 200 | 290 → 490 |
| 14406 | 30/25-250 | 250 | 340 → 590 |
| 14407 | 30/25-300 | 300 | 390 → 690 |
| 14408 | 30/25-350 | 350 | 440 → 790 |
| 14409 | 30/25-400 | 400 | 490 → 890 |
| 14410 | 30/25-450 | 450 | 540 → -990 |
| 14411 | 30/25-500 | 500 | 590 → 1090 |
Hydrauliske sylindere MONO
En hydraulisk sylinder omdanner hydraulisk energi til lineær kraft og resulterende bevegelse. De opererer basert på Pascals lov og utnytter kraften generert av trykket fra en innelukket væske – olje. Når hydraulisk væske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet og skaper en lineær bevegelse.
Våre MONO hydrauliske sylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkelvirkende hydrauliske sylindere er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideelt for løfting, pressing, tipping eller klem, der tyngdekraften eller en ekstern kraft returnerer stangen til utgangsposisjonen.
Nøkkelfunksjoner:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekking ved hjelp av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lave vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Finnes i ulike slaglengder og diameter på stempel eller stang
Enkelvirkende hydrauliske sylindere brukes i mange industrier, inkludert landbruk, maskinteknikk, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustri.





