New Products
HYDRAULIC PUMP ASSEMBLY GR.2 + ELECTRIC MOTOR 24V 4.5KW = 10CC - 20LIT
Article code:
100730
OEM:
9990000080502
Tax rate
22 %
Price without VAT:
536,89 EUR
Price with VAT:
655,00 EUR
Ref:
14
| Technical data | |
| Supplier: | Turkey |
| Motor power: | 4.5 kW |
| Pump flow: | 10 cc |
| Aggregate flow: | 20 l/min |
| Max. pressure: | 110 bar |
| Return or exchange: | 14 days |
| Speed: | 2000 rpm |
| Product weight: | 19.90 kg |
| Voltage: | 24 V |
Description:
The hydraulic unit acts as a drive in the hydraulic circuit. Designed for various applications such as tail lift trailers.






