New Products
REPLACEMENT MOTOR FOR HYDRAULIC POWER-PACK 230V 2.2KW
Article code:
100286
OEM:
9990000038503
Tax rate
22 %
Price without VAT:
364,75 EUR
Price with VAT:
445,00 EUR
Ref:
1
| Technical data | |
| Supplier: | Turkey |
| Return or exchange: | 14 days |
| Speed: | 1430 rpm |
| Electric current: | 14.2 A |
| Voltage: | 230 V |
| Product weight: | 22 kg |
| IP protection: | 55 |
| Power: | 2.2 kW |
Description:
Replacement electric motor for a hydraulic power unit ensures reliable operation of the hydraulic system. It features a robust design, easy installation, and long service life, making it suitable for various hydraulic applications in workshops, agriculture, and industry.








