New Products
REPLACEMENT MOTOR FOR HYDRAULIC POWER-PACK 230V 0.75KW
Article code:
100263
OEM:
9990000038176
Tax rate
22 %
Price without VAT:
225,41 EUR
Price with VAT:
275,00 EUR
Ref:
4
| Technical data | |
| Supplier: | Turkey |
| Return or exchange: | 14 days |
| Speed: | 1420 rpm |
| Electric current: | 4.7 A |
| Voltage: | 230 V |
| Product weight: | 11 kg |
| IP protection: | 55 |
| Power: | 0.75 kW |
Description
Replacement electric motor for a hydraulic power unit provides reliable drive for the hydraulic system. It features a robust design, easy installation, and long service life, making it suitable for various hydraulic applications in workshops, agriculture, and industry.








