Nye produkter
MINI HYDRAULISK POWER-PACK 24V DC - 2.2kW = 2.1cc - 8 liter - enfaset enhed MED MANUEL PUMPE
Produktkode:
20025
OEM:
9990000093397
Moms sats
22 %
Pris uden moms:
2.934,19 DKK
Pris med moms:
3.579,71 DKK
Ref:
10
| Tekniske data | |
| Leverandør: | Tyrkiet |
| Motoreffekt: | 2,2 kW |
| Pumpeflow: | 2,1 cc |
| Aggregatflow: | 5,8 lit/min |
| Tankvolumen: | 8 liter |
| Maks. arbejdstryk: | 210 bar |
| Returnering eller ombytning: | 14 dage |
| Omdrejninger: | 2500 rpm |
| Spænding: | 24 V |
Beskrivelse:
Mini hydrauliske aggregater er selvstændige enheder. De fungerer ved hjælp af en elektrisk motor, som genererer hydraulisk tryk, der er nødvendigt for at drive motorer, cylindre, løfteudstyr, hydrauliske cylindre og andre applikationer.
Forbindelsesskema


- Batteriets (−) pol forbindes til den negative (−) pol på DC-motoren (blå).
- Batteriets positive (+) pol forbindes til højre kobberterminal på kontaktoren.
- Kontaktorkablet forbindes mellem den positive (+) pol på DC-motoren (rød) og venstre kobberterminal på kontaktoren.
- Det kombinerede tolederkabel forbindes til ventilens tilslutning.
- Det blå kabel (eller sort, afhængigt af serien) forbindes til den negative (−) pol på DC-motoren.
- Det røde kabel (eller gul/grøn, afhængigt af serien) forbindes til kontaktorens kobberterminal.
- Det hvide kabel forbindes til den grå terminal på kontaktoren, som er længere fra motoren.
- Det termiske kabel forbindes til den grå terminal på kontaktoren, som er tættere på motoren.










