Nye produkter
MINI HYDRAULISK POWER-PACK 12V DC - 1.6kW = 2.1cc - 8 liter - enfase enhed MED MANUEL PUMPE
Produktkode:
20024
OEM:
9990000093380
Moms sats
22 %
Pris uden moms:
2.872,93 DKK
Pris med moms:
3.504,98 DKK
Ref:
10
| Tekniske data | |
| Leverandør: | Tyrkiet |
| Motoreffekt: | 1.6 kW |
| Pumpeflow: | 2.1 cc |
| Aggregatflow: | 5.6 l/min |
| Tankvolumen: | 8 liter |
| Maks. arbejdstryk: | 155 bar |
| Returnering eller ombytning: | 14 dage |
| Omdrejninger: | 2500 rpm |
| Spænding: | 12 V |
Beskrivelse:
Mini hydrauliske aggregater er selvstændige enheder. De fungerer ved hjælp af en elektrisk motor, som genererer hydraulisk tryk, der er nødvendigt for at drive motorer, cylindre, løfteudstyr, hydrauliske cylindre og andre applikationer.
Forbindelsesskema


- Batteriets negative (−) pol forbindes til den negative (−) pol på DC-motoren (blå).
- Batteriets positive (+) pol forbindes til højre kobberterminal på kontaktoren.
- Kontaktorkablet forbindes mellem den positive (+) pol på DC-motoren (rød) og venstre kobberterminal på kontaktoren.
- Det kombinerede tolederkabel forbindes til ventilens tilslutning.
- Den blå kabel (eller sort, afhængigt af serie) forbindes til den negative (−) pol på DC-motoren.
- Den røde kabel (eller gul/grøn afhængigt af serie) forbindes til kobberterminalen på kontaktoren.
- Den hvide kabel forbindes til den grå terminal på kontaktoren, som er længere fra motoren.
- Det termiske kabel forbindes til den grå terminal på kontaktoren, som er tættere på motoren.










