Nye produkter
MINI HYDRAULISK POWER-PACK 12V DC - 1.6kW = 2.1cc - 8 lit - 2x bidirektionel enhed (metal)
Produktkode:
11286
OEM:
9990000017522
Moms sats
22 %
Pris uden moms:
2.866,81 DKK
Pris med moms:
3.497,50 DKK
Ref:
15
| Tekniske data | |
| Leverandør: | Tyrkiet |
| Motoreffekt: | 1.6 kW |
| Pumpeflow: | 2.1 cc |
| Aggregatflow: | 5.6 lit/min |
| Tankvolumen: | 8 liter |
| Maks. arbejdstryk: | 155 bar |
| Returnering eller ombytning: | 14 dage |
| Omdrejninger: | 2500 rpm |
| Spænding: | 12 V |
Beskrivelse:
Mini hydrauliske aggregater er selvstændige enheder. De fungerer ved hjælp af en elektrisk motor, som genererer hydraulisk tryk, der er nødvendigt for at drive motorer, cylindre, løfteudstyr, hydrauliske cylindre og andre applikationer.
Forbindelsesskema


- Batteriets negative (−) pol forbindes til den negative (−) pol på DC-motoren (blå).
- Batteriets positive (+) pol forbindes til højre kobberterminal på kontaktoren.
- Kontaktorkablet forbindes mellem den positive (+) pol på DC-motoren (rød) og venstre kobberterminal på kontaktoren. De kombinerede tolederkabler forbindes til ventilens tilslutninger.
- Det firelederkabel med stik forbindes til den negative (−) pol på DC-motoren.
- Den gule kabel forbindes til kobberterminalen på kontaktoren.
- En enkelt sort kabel forbindes til den grå terminal på kontaktoren.
- Det termiske kabel forbindes til den grå terminal på kontaktoren, som er tættere på motoren.









